Przejdź do treści

Tace, kuwety, wanny ociekowe z blachy ocynkowanej, alucynk, nierdzewnej, stalowej i aluminiowej

Metalowe tace, kuwety i wanny ociekowe wykonane z blachy ocynkowanej, alucynk, stalowej malowanej lub cynkowanej oraz w ostatnim okresie również z blachy kwasoodpornej i aluminiowej znajdują różnorodne zastosowanie w hodowli zwierząt, uprawie sadzonek, jako podstawki, naczynia, pudełka, wanny ociekowe i wychwytujące chemikalia i inne substancje. Produkty cynkowane są odporne na korozję, agresywne substancje, kał i urynę. Stąd też są nazywane przez niektórych tacami nawozowymi.
Produkujemy je w różnych wymiarach z blach dowolnej grubości. Mogą być zgrzewane lub spawane, uszczelniane lutowaniem lub silikonem.

Tace, kuwety, wanny ociekowe z blachy ocynkowanej

Tace, kuwety i wanny ociekowe metalowe wykonane z blachy ocynkowanej zgrzewane oraz dodatkowo uszczelniane poprzez lutowanie lub silikonowanie są najbardziej rozpowszechnione głównie z powodu korzystnej proporcji jakości i wytrzymałości do ich ceny. Są stosowane w hodowli zwierząt (nawet określane jako tace nawozowe), jako podstawki pod rośliny, doniczki, wanny ociekowe i podstawki do wychwytywania różnorodnych substancji, również związków chemicznych i produktów ropopochodnych. Wytwarzamy je w dowolnych rozmiarach z blach różnych grubości w zależności od wymagań i zastosowań klientów.

Tace, kuwety, wanny ociekowe z blachy alucynk

Metalowe tace, kuwety i wanny ociekowe wykonane z blachy alucynk zgrzewane są odporniejsze na korozje niż tace z blachy ocynkowanej, jednak nie moga być uszczelniane lutowaniem. Są również używane w hodowlach jako tace nawozowe lub estetyczne podstawki. Mogą być wykonywane z blach różnej grubości w zależności od wymagań klienta.

Tace, kuwety, wanny ociekowe z blachy nierdzewnej

Tace nierdzewne są wysoce odporne na przebarwienia, rdzę i korozję, co daje dużo większą trwałość niż jakakolwiek taca z blachy ocynkowanej lub alucynk. Pewnym minusem jest ich cena znacznie wyższa niż analogicznej tacy powlekanej ocynkiem lub alucynkiem, jednak w dłuższej perspektywie sa one dużo trwalsze. Oczywiście umożliwiamy zamawianie tacek nierdzewnych w dowolnych wymiarach i z materiałów dowoonej grubości.

Tace, kuwety, wanny ociekowe z blachy stalowej i malowane

Tace malowane są stosowane sporadycznie do zastosowań spożywczych, miejsc, gdzie ważne jest, aby były wpasowane kolorystycznie w otoczenie, zaś tacki z blachy stalowej niemalowanej używane są do celów przemysłowych, gdzie istotna jest funkcjonalność i użyteczność. Wymiary dowolne, zaś grubości blach dostosowane do zastosowań.

Tace, kuwety, wanny ociekowe z blachy aluminiowej

Tace aluminiowe są stosowane głównie do kontaktu z żywnością oraz do niektórych środków i substancji chemicznych. Wykonywane są w dowolnych wielkościach, z blach różnej grubości, z uchwytami lub bez.

Tace, kuwety, wanny ociekowe z blachy mosiężnej

Do pewnych specyficznych zastosowań używane są tace z innych materiałów np. z blachy mosiężnej.
Wróć do spisu treści